Miola, Gali Greenfeld Drayer

Miola, Gali Greenfeld Drayer

רוב האנשים מכירים את גלי גרינפלד דרייר באחד משלושת הכובעים שלה: 1) מאפרת מקצועית – מרצה בכירה במכללת ירין שחף ומאפרת כלות מחוזרת ביותר. 2) סטייליסטית, ומנהלת מגמת סטיילינג במכללת ירין שחף 3) הדמות מאחורי מותג התכשיטים Miola שאותו הקימה בשנה האחרונה – מותג שהספיק לצבור תאוצה מסחררת.

אני, אישית, מכיר את גלי מגיל שלוש, עוד מימי שיני החלב – כשבלב היה ברור שיש פה ילדה שתגדל להיות מהממת, אבל בראש זה נשמע יותר כמו “איכס, בת”. גלי דרייר, עוד מלפני הגרינפלד.

גלי היא חברת משפחה. בחתונה שלי, אשתי זכתה לקבל אותה כמאפרת מקצועית (פריווילגיה ללא ספק), אבל שנינו זכינו לקבל אותה כאורחת – שזו פריווילגיה בריבוע, ואירוע נדיר כשלעצמו. התקשרתי לגלי לא מזמן וביקשתי לפגוש אותה כדי להבין – מה זה פתאום התכשיטים הזה? מי מעצב ומייצר לך אותם? ואיפה יש לך זמן גם לזה?

גלי מקבלת אותי לסטודיו שאצלה בדירה ומסמנת מיד גבולות גזרה: “פה זה הדבר הכי חשוב בבית” אומרת ומצביעה על כלב קטן. “תן לו את הכבוד הראוי ותצלם הרבה, זה יביא לך מלא כניסות לאתר”. היא מסבירה לי שלכלב קוראים דויד. היה נדמה לי שזכרתי כלב אחר שהיה לה פעם, שקראו לו פקי (קיצור של פקינז?). גלי מאשרת – זה אותו כלב, אבל השבוע קוראים לו דויד.

גלי מתרצת את המשיכה שלה לתכשיטים כאמונה – “אני מאמינה בתכשיטים”. היא מנסה קצת להסביר מה זה אומר, אבל מבלי להבין לגמרי אני בעצם מבין לגמרי. כבר שנים שגלי רוצה לעצב תכשיטים, אפילו ממש רוצה, אבל פעם מישהו אמר לה שכדי לעצב (ולייצר) תכשיטים צריך להיפטר מהציפורניים. גלי מאמינה גדולה גם בציפורניים ולכן ויתרה על העניין. עד לפני שנתיים – כשלקחה שיעורים אצל מורה מעוררת השראה, מה שהתגלגל לכדור השלג שנקרא Miola. לציפורניים שלום.

משמעות השם Miola בספרדית הוא “הגל שלי” (כלומר – גלי), והוא שולח רמז קטן לשורשים הדרום אמריקאיים של גלי. את התשוקה לתכשיטים היא מגוללת בסדרת סיפורים על תכשיטים בעלי ערך סנטימנטלי עבורה – מהטבעת הראשונה שקיבלה בגיל שלוש, דרך טבעות שעברו במשפחה – חלקן בעלות ערך כספי וחלקן בעלות ערך סנטימנטלי בלבד. בתיק שנמצא תמיד איתה יש נרתיק קטן שהוא תיבת האוצר האישית שלה. אני מסדר תכשיטים על השולחן כדי לצלם ואז שם לב שדויד הפקינז דופק בי מבט. נו, מילא.

הסטודיו הוא בעצם שולחן קטן ומסודר. גלי מסמנת לי “חכה חכה” עם האצבע ופותחת ארון קטנטן סטייל מרי פופינס – ומוציאה ממנו ערמות של ציוד – מבערים, חומצות, מכונות שיוף, חומרי גלם וכלי עבודה. גלי מעצבת לעצמה, מייצרת לעצמה ועובדת בקולקציות. קבלו הצצה לחיוך, לסטודיו ולדויד המלך.

     

פקי (דויד) גרינפלד דרייר

הטבעת של סבתא מניה

ארנק קטן, אוצר גדול ולק ורוד

הטבעת הראשונה שגלי קיבלה

G.D – Gali Drayer

                                                                                                     

 

לדף של Miola בפייסבוק

3 Responses

 1. הגר says:

  נהדר!!!!! פוסט מעולה, אותנטי, תמונות מצויינות. עונג צרוף.

  • Miri says:

   יופי של פוסט!
   כמי שטרם פגשה אותך פנים אל פנים, למדתי עוד כמה דברים עלייך דרך הסיקור המקסים על עבודתך 🙂
   see you on Tuesday!

 2. רותי חיימסון says:

  אז ככה… למי שלא פגש את גלי עד היום… פספס בענק!!!
  אני נשביתי, משהו כמו החלילן מהמלין, רק בלי חליל עם טונות גדושות של
  נעימות וכשרון. ביליתי אצלה בשישי האחרון עם אחותי שושי (הייתי חייבת להכיר לה את גלי)
  ואני יוצאת בהכרזה: אם מישהו/מישהי ירצה לקנות לי אי פעם מתנה-מיולה!!!!!
  בקיצור, קבלו את גלי במשפט אחד: עזבו ת’יופי… איזה אופי, איזה אופי!!!
  יומיולה נעים לך גלי…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top